Piotr Apollo

Prezes Zarządu TAURON Nowe Technologie S.A.

Menedżer, audytor i ekonomista. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (MBA) oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu firmami w obszarze strategicznych inwestycji infrastrukturalnych, energetycznych, finansów, handlu oraz logistyki. Odpowiedzialny za koordynację dużych projektów marketingowych oraz biznesowych.
Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Aktywny uczestnik konferencji oraz spotkań przedstawicieli branży energetycznej. Bacznie obserwuje nowe trendy – najlepsze stara się realizować w pracy zawodowej. Ekspert w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań rynku elektroenergetycznego. Udanie wdrożył jedną z najbardziej nowoczesnych i efektywnych instalacji kogeneracyjnych produkujących energię z metanu pochodzącego z działalności górniczej. Obecnie nadzoruje program badawczy dotyczący zastosowania wodoru w procesie magazynowania energii.
Od 2016 roku związany z grupą TAURON Polska Energia. Obecnie piastuje stanowisko prezesa zarządu TAURON Nowe Technologie.
Prywatnie wielbiciel szachów z sukcesami na koncie w tej dyscyplinie – m.in. Mistrz Polski Przedsiębiorców w Szachach 2019.

Skip to content