Witold Kozłowski

Marszałek Województa Małopolskiego

Szanowni Państwo!

 

Wybór Małopolski jako regionu, gdzie odbywa się Europejski Kongres Sportu i Turystyki, nie był przypadkowy. Małopolska to miejsce wielu ważnych wydarzeń sportowych ‒ tych wpisanych na stałe w kalendarz światowych rozgrywek, jak również tych okazjonalnych o randze mistrzowskiej. Samorząd Województwa Małopolskiego wspiera te przedsięwzięcia, bo służą one popularyzacji sportu, ale są też elementem promocji Małopolski jako regionu znakomicie przygotowanego do rozgrywania imprez sportowych najwyższej rangi, czego przykładem są zakończone w lipcu III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska.

 

Z wielką radością ponownie zapraszam Państwa do Małopolski i Zakopanego na Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Tegoroczna, druga edycja Kongresu poruszy zagadnienia dotyczące m.in. zagrożeń w sporcie – ich skutecznego diagnozowania i minimalizacji, wyzwań wobec polityki międzynarodowej, nowych technologii, komercjalizacji sportu, jak również perspektyw rozwoju sportu powszechnego i branży turystycznej. Ponadto, bazując na wiedzy i doświadczeniu specjalistów, opiniach sportowych federacji, komitetów i związków, które napływają do Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich, poddamy analizie największe multidyscplinarne sportowe wydarzenie w Polsce, jakim były III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska.

 

Wspólnie z organizatorami chcemy, aby to właśnie tu, w Polsce, w Małopolsce, odbywała się regularna debata na temat kierunków rozwoju europejskiego sportu oraz turystyki. Dlatego cieszę się, że kolejny raz możemy się spotkać na wydarzeniu, które już w ubiegłym roku okazało się istotnym elementem dyskusji dotyczącej wypracowywania nowych pomysłów i rozwiązań systemowych w tej dziedzinie.

 

Niech II Europejski Kongres Sportu i Turystyki pozwoli w sposób jak najbardziej wyczerpujący odpowiedzieć na stawiane tutaj pytania i stworzy możliwość wymiany poglądów i podzielenia się doświadczeniami.

 

Raz jeszcze serdecznie zapraszam!

 

Witold Kozłowski

Marszałek Województwa Małopolskiego

Skip to content