fbpx
loader image
format_quote

Witold Kozłowski / Marszałek Województwa Małopolskiego

Background

Szanowni Państwo!

Mam przyjemność zaprosić Państwa do Małopolski na I Europejski Kongres Sportu i Turystyki, organizowany wspólnie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Małopolskie oraz Fundację Gateway 4.0. To wyjątkowy w skali kraju projekt, który pozwoli zebrać w jednym miejscu najważniejsze osoby mające wpływ na polski i światowy sport oraz turystykę, aby wspólnie rozmawiać o wyzwaniach, jakie stoją przed nami w najbliższej przyszłości.

Nie zapominajmy, że Małopolska jest kolebką polskiego sportu, gdzie powstawały i rozwijały się organizacje sportowe – wśród nich Polski Komitet Olimpijski. Dzisiaj nasz region kontynuuje te wspaniałe tradycje. Czołową lokatę Małopolski w tej dziedzinie potwierdzają liczne kluby, stowarzyszenia, a także wielkość i tempo rozwoju bazy sportowej. O znaczeniu małopolskiego sportu świadczą również wyniki młodzieży czynnie uprawiającej sport amatorski i wyczynowy oraz sukcesy zawodników na najważniejszych imprezach.

Ponadto, już w przyszłym roku na przełomie czerwca i lipca, w Małopolsce będziemy świadkami historycznego wydarzenia, jakim będą III Igrzyska Europejskie. To największa multidyscyplinarna impreza sportowa o globalnym zasięgu, dedykowana najlepszym zawodnikom Europy i promująca najcenniejsze wartości sportu i ruchu olimpijskiego. Trudno więc wyobrazić sobie miejsce lepsze niż Małopolska na organizację pierwszego Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki.

Mam nadzieję, że wyjątkowy program tego wydarzenia, który oprócz paneli dyskusyjnych zawiera również moduł warsztatowy, spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam. Do zobaczenia w Małopolsce!

 

Witold Kozłowski

Marszałek Województwa Małopolskiego