fbpx
loader image
format_quote

Kamil Bortniczuk / Minister Sportu i Turystyki

Background

Szanowni Państwo!

Przed nami unikatowe wydarzenie, jakim jest I Europejski Kongres Sportu i Turystyki.   Przez trzy dni, od 18 do 20 października w Zakopanem, sportowej i turystycznej wizytówce Polski, debatować będą  najważniejsze osobistości polskiego i europejskiego sportu, a także  eksperci  z branży turystycznej. Z uczestnikami kongresu wiedzą podzielą się gwiazdy polskiego sportu, medaliści, trenerzy a także działacze i menadżerowie sportu, którzy na co dzień swoje doświadczenia przekazują młodszym pokoleniom, skutecznie zarządzając związkami i organizacjami sportowymi.

Bloki tematyczne zaproponowane przez organizatorów – Ministerstwo Sportu i Turystyki, Województwo Małopolskie oraz Fundację Gateway 4.0 – zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Pandemia koronawirusa oraz agresja Rosji na Ukrainę istotnie wpłynęły na funkcjonowanie  światowego sportu oraz postawiły nowe wyzwania przed branżą turystyczną. Przed nami zatem wiele debat o doświadczeniach ostatnich lat i wyłaniających się z nich skutecznych metodach działaniach w bliższej i dalszej przyszłości.

Już w czerwcu 2023 roku Polska będzie gospodarzem III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska. To największe wydarzenie sportowe na świecie organizowane w przyszłym roku i zarazem pierwsze Igrzyska Europejskie, które odbędą się na terenie Unii Europejskiej. Na specjalnie przygotowanych arenach zawodnicy z pięćdziesięciu krajów rywalizować będą o medale w niemal trzydziestu dyscyplinach. To znakomita okazja do promocji sportu, ale przede wszystkim Polski i regionu Małopolski – regionu, w którym postanowiliśmy zainicjować I Europejski Kongres Sportu i Turystyki.

Serdecznie więc zapraszam Państwa do udziału w tym wyjątkowym projekcie. Będzie to absolutnie innowacyjna przestrzeń do wymiany doświadczeń i nawiązania relacji, które zaprocentują rozwojem i nową jakością w polskim sporcie i turystyce. Do zobaczenia w Nosalowym Dworze.

 

Z wyrazami szacunku
Kamil Bortniczuk
Minister Sportu i Turystyki