Savina Nedyalkova

Naczelnik Działu w Departamencie Polityki Turystycznej

Savina Nedyalkova to ekspertka w dziedzinie turystyki z ponad 15-letnim doświadczeniem. Obecnie pełni funkcję Kierownika Departamentu Planowania Strategicznego, Analiz i Przyszłości w Ministerstwie Turystyki Republiki Bułgarii. Wcześniej pracowała jako Koordynatorka ds. Marketingu w firmie Accor oraz jako Analityk IT w firmie IBM.

Savina jest członkiem Komitetu Doradczego ds. Turystyki Komisji Europejskiej od 2016 roku. W 2019 roku była doradcą ds. Zrównoważonego Rozwoju i Innowacji w Związku Stowarzyszeń Branży Hotelarskiej Bałkanów.

Savina posiada tytuł magistra prawa Unii Europejskiej uzyskany na Uniwersytecie Sofijskim, a także międzynarodowy tytuł magistra prawa Unii Europejskiej i prawa procesowego uzyskany na Universitié de Lorraine we Francji. Dodatkowo, ukończyła studia licencjackie z zakresu turystyki. Obecnie jej główne zainteresowania zawodowe skupiają się na projektowaniu i wdrażaniu polityki publicznej, zrównoważonym rozwoju, transformacji cyfrowej i sprawach związanych z Unią Europejską. Jest doktorantką w zakresie badań nad ekonomią Unii Europejskiej na Uniwersytecie Sofijskim, a jej prace doktorskie koncentrują się na roli technologii blockchain w gospodarce UE.

Savina posługuje się językiem angielskim i niemieckim, a także używa języków francuskiego i rosyjskiego.

Skip to content