Robert Korzeniowski

Czterokrotny Mistrz Olimpijski w chodzie sportowym, Członek Komisji Międzynarodowej PKOL

Jedyny Polak, który czterokrotnie sięgał po tytuł mistrza olimpijskiego i pierwszy zawodnik w historii polskiego sportu, który zdobył złoty medal na trzech igrzyskach z rzędu: w Atlancie 1996, Sydney 2000 (podwójne zwycięstwo w chodzie  na 20 i 50 km) i Atenach 2004 .  

Pierwszy Dyrektor i współtwórca Cracovia Maraton. W trakcie kariery wyczynowej wspierał działalność uczniowskich klubów sportowych „UKS Korzeniowski.pl”. W 2014 r założył w Warszawie lekkoatletyczny klub RK Athletics, który prowadzi do dzisiaj jako główny projekt sportowy Fundacji Roberta Korzeniowskiego. Wspólnie z żoną, Justyną Korzeniowską, jako Walking Lovers Korzeniowscy rozwijają ideę sportowego uprawiania chodu.

W latach 2011-2012 pełnił funkcję doradcy UEFA Events ds. Marketingu i PR pakietów biznesowych Club Prestige na UEFA EURO 2012, by po imprezie docelowej zaangażować się z firmą Mentor w tworzenie Biura Ubezpieczeń Rynku Sportu.

Członek Komisji Międzynarodowej PKOL (od 2012 r.) Ambasador i ekspert Eurosportu w Grupie Discovery (od 2018 r.), członek Holl of Fame World Athletics (od 2014 r.), Ambasador Dobrej Woli UNICEF Polska (od 2017 r.), Ambasador Polskiej Reprezentacji  Paraolimpijskiej (od 2021 r.). 

Od roku 2000 występuje jako mówca motywacyjny oraz prowadzi warsztaty ze skutecznego osiągania celów biznesowych. Jest wykładowcą na Akademii Leona Koźmińskiego i członkiem Rady Programowej Akademii Psychologii Sportu prowadzącej studia w zakresie psychologii sportu.

 

Skip to content