Piotr Należyty

Prezes ORLEN Superliga

Menedżer z ponad 12-letnim doświadczeniem w biznesie sportowym. W Superlidze sp. z o. o. od 1 stycznia 2019 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu, kierując pracami pionu marketingu, komunikacji i sprzedaży. Od 29 lipca 2021 jako prezes zarządu odpowiada za prowadzenie wszystkich spraw związanych z funkcjonowaniem Spółki. Do jego zadań należy m.in. prowadzenie strategicznych projektów, wdrażanie nowych aktywności zwiększających wartość rozgrywek, ich popularność oraz nadzór nad sprzedażą scentralizowanych praw medialnych i marketingowych.

Od czerwca 2017 do grudnia 2019 pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu i PR w Runmageddonie. W latach 2012 – 2016 związany z klubem siatkarskim Trefl Gdańsk S.A., gdzie jako prezes zarządu odpowiadał za przebudowę organizacji i wytyczenie nowej strategii rozwoju spółki. W swojej karierze zawodowej związany był także z klubami piłkarskiej Ekstraklasy – Wisłą Kraków i Piastem Gliwice, gdzie obejmował kierownicze stanowiska w działach marketingu i komunikacji.

Jest absolwentem zarządzania i podyplomowych studiów marketingu sportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz marketingu na Uczelni Łazarskiego. Wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Skip to content