Paweł Szczepanik

Prezes Polskiego Związku Baseballu i Softballu

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku trener piłki nożnej oraz podyplomowych studiów Menedżera Sportu. 

W latach 1985-1998 zawodnik piłki nożnej, następnie do 2015 roku sędzia piłki nożnej, obserwator Kolegium Sędziów ŁZPN i członek Komisji Odwoławczej przy ŁZPN.

Od 1996 pracownik samorządowy w Urzędzie Miasta Kutno najpierw jako Inspektor ds. sportu obecnie Kierownik Biura Sportu i Turystyki. Reprezentuje miasto w Komisji Sportu Związku Miast Polskich, Wiceprzewodniczący Rady Sportu Miasta Kutno z ramienia Prezydenta Miasta, były członek Miejskiej  Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kutnie.

Z racji zajmowanego stanowiska koordynował organizacją Mistrzostw Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w Baseballu, Festiwale Baseballu Dzieci i Młodzieży, Mecze Softballu z udziałem pracowników Ambasady USA i Japonii. Współorganizator w Kutnie międzypaństwowych meczów piłki nożnej kobiet (Polska-Hiszpania, Polska-Anglia, Polska – Belgia).

Koordynowanie programami kultury fizycznej na terenie miasta: MULTISPORT, „Umiem pływać”, Lokalny Animator Sportu, “Rowerowe Łódzkie”. 

Od 2021 roku Prezes Polskiego Związku Baseballu i Softballu. Wcześniej od 2017 roku członek Zarządu PZBall ds. rozgrywek młodzieżowych i programów sportowych.

 

Skip to content