Kamil Bortniczuk

Minister Sportu i Turystyki

Szanowni Państwo!

 

Już po raz drugi w Zakopanem odbędzie się Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Przedstawiciele świata sportu i branży turystycznej spotkają się, aby rozmawiać o przyszłości i wymieniać się doświadczeniami. Zainteresowanie ubiegłoroczną odsłoną Kongresu pokazało, że taka inicjatywa jest potrzebna i wartościowa. W tym roku chcemy przede wszystkim podsumować największą imprezę sportową w historii Polski, jaką były III Igrzyska Europejskie. Chcemy porozmawiać o wyzwaniach, przed którymi stanął Komitet Organizacyjny i ocenić korzyści, jakie przyniosła Polsce organizacja Igrzysk. Będziemy też dyskutowali o dyplomacji sportowej, zwłaszcza w kontekście toczącej się wciąż wojny na Ukrainie, o finansowaniu i upowszechnianiu sportu, a także o nowych technologiach i innowacjach w sporcie. W czasie Kongresu będziemy też obchodzili Światowy Dzień Turystyki, który w tym roku stoi pod znakiem turystyki zrównoważonej.

 

Przede wszystkim jednak Kongres jest okazją do tego, żeby osoby, którym bliskie są sprawy sportu i turystyki, mogły wymienić się pomysłami, nawiązać kontakty i wspólnie zastanowić się, w jakim kierunku powinniśmy zmierzać w kolejnych latach. Olbrzymie zainteresowanie ubiegłoroczną pierwszą edycją Kongresu pokazuje, że wydarzenie to jest bardzo potrzebne jako odpowiedź na potrzeby i oczekiwania wszystkich zainteresowanych. Wierzę, że Europejski Kongres Sportu i Turystyki na stałe zagości w kalendarzu ważnych imprez służących kreowaniu wizji Polski w kolejnych dziesięcioleciach.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników Kongresu. Zapraszam do dyskusji i spotkań w gronie ekspertów i życzę wszystkim Państwu owocnych obrad.

 

Kamil Bortniczuk
Minister Sportu i Turystyki

Skip to content