Dmitriy Navosha

Białoruski manager sportowy, Założyciel portalu sportowego Tribuna.com

Założyciel Tribuna.com, największego domu wydawniczego sportu na Ukrainie i Białorusi (łączna liczba użytkowników wynosi około 10 milionów użytkowników każdego miesiąca). Współzałożyciel Białoruskiej Fundacji Solidarności Sportowej, ruchu wolnych sportowców przeciwko dyktaturze i rosyjskiej agresji wojennej.

Za swoją pracę dziennikarską został skazany zaocznie na 12 lat przez reżim Łukaszenki i umieszczony na „liście terrorystów” przez białoruskie KGB.

Tribuna nadal pozostaje największym domem wydawniczym sportu na Białorusi (działając z emigracji), pomimo blokady od sierpnia 2020 roku i uwięzienia czołowego dziennikarza. W Ukrainie nadal zbieramy ukraińskich sportowców, aby wspierać armię i ludzi; aukcje, które zorganizowaliśmy, pozwoliły nam zdobyć ponad 300 tysięcy dolarów na cele wojskowe. Tribuna prowadzi także bazę danych rosyjskich i białoruskich sportowców, którzy są widziani jako wspierający wojnę – i to właśnie tę bazę danych wykorzystuje Ukraina i wiele innych krajów do tworzenia list sankcji.

Skip to content