Daulina Osmani

Wiceminister ds. Kultury, Młodzieży i Sportu Kosowa

Ukończyła studia na kierunku zdrowie i aktywność sportowa na Uniwersytecie w Rzymie „Foro Italico”, aktywność fizyczna i sport na Uniwersytecie w Prisztinie i zarządzanie sportowe na Uniwersytecie Narodowym w Seulu.

Daulina Osmani rozwijała swoją karierę jako aktywna sportsmenka – członek kadry pływackiej Kosowa. Mistrzyni pływacka ziem albańskich w latach 2003-2010, reprezentantka Kosowa, aktualna posiadaczka 23 rekordów Kosowa w wielu dyscyplinach sportu pływackiego.
W ciągu ostatnich lat jako trener pływacki przyczyniła się do podnoszenia umiejętności sportowców poprzez programy identyfikacji i rozwoju młodych talentów pływackich. Inicjator różnych działań związanych z zarządzaniem organizacjami sportowymi w kraju. Założycielka klubu pływackiego „Nemo”.

Daulina Osmani przez lata działała w kilku lokalnych federacjach jako reprezentantka uczniów, sportowców i trenerów. Była członkiem komisji roboczych ds. wyboru najlepszych sportowców roku.

Od kwietnia 2021 r., pełni funkcję Zastępcy Ministra Kultury, Młodzieży i Sportu w drugim gabinecie premiera Albina Kurti.

Skip to content